Eco Spray-Therm

Izolacje Natryskowe Pianką PUR

Dlaczego natrysk

Podstawową cechą izolacji dachu-poddasza jest szczelność każdej izolacji.
1. Przy wełnie w większości przypadków występują mostki termiczne szczególnie na łączeniu muru z dachem czy na łączeniu jętek z krokwiami . - kolejną rzeczą jest folia paroizolacyjna jej położenie i połączenia i tu z reguły mocno oszczędzamy co skutkuje pożniejszymi mostkami termicznymi. - przy wełnie zawsze mamy odpady z rolki co w perspektywie całego dachu daje nam ich dość sporo.
2. Materiały nasypywane luzem zawsze z biegiem lat osiądą pod wpływem grawitacji co spowoduje mostki termiczne,a i dokładność bywa różna.
3. Przy piance mamy 100 % szczelność ponieważ pianka przykleja sie do praktycznie wszystkich powierzchni tworząc monolit czyli jedną spójną powierzchnię bez żadnych mostków termicznych
- dodatkowo jest materiałem dość elastycznym co powoduje że Pianka nie odkleja się i nie pęka przy pracy całego dachu a szczególnie krokwi. - kolejną zaletą jest szybkość wykonania takiej izolacji ,w ciągu jednego dnia można wykonać do 250 m2. - pianka dzięki swej strukturze i zamkniętych w niej pęcherzykach powietrza stanowi bardzo dobry materiał wygłuszający. - nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnych prócz pomieszczeń o dużym zawilgoceniu takich jak łazienka czy sauna. - jako materiał z biegiem lat nie utlenia się nie zmienia swoich właściwości fizycznych nie pyli i jest produktem obojętnym dla gryzoni. - posiada atesty PZH czyli dopuszczona jest do użytku publicznego. Wybierając materiał na swój dach musimy podjąć decyzję czy chcemy aby nasz dach był zrobiony bardzo dobrze raz na zawsze wedle technologii XXI wieku pianką PUR, czy standardową technologią XX wieku i niewielkimi oszczędnościami na samym początku z póżniejszymi problemami z obwisaniem czy z filcowaniem się produktu. Zdecyduj Sam.

Piana otwarto komórkowa.

Technologia ocieplania pianami termicznymi została stworzona do kompleksowej izolacji ociepleniowo - akustycznej budynków. Piana termiczna jest natryskiwana na powierzchnię wewnętrzną stropów lub wtryskiwana do pustych przestrzeni ścian kartonowo gipsowych oraz pustek powietrznych podłóg. Niezwykle niska przepustowość powietrza pianki pozwala zatrzymać większą część wychodzącego z pomieszczenia ciepła. Dzięki otwarto komórkowej strukturze piana jest również niezwykle skuteczną izolacją akustyczną. Ocieplenie pianą termiczną gwarantuje 100% wyeliminowanie mostków termicznych. Potwierdzają to tabele parametrów przedstawione w zakładkach poszczególnych pian oraz zdjęcia termowizyjne.

Aplikacja pian nie wymaga stosowania żadnych foli. Nie powoduje zbyt wielkiego nacisku na ograniczające przestrzeń powierzchnie. Miękka, ciepła, elastyczna i szczelna pianka w kolorze kremowym przykleja się do wszystkich powierzchni, wypełnia wszelkie nieszczelności i tworzy jednolitą, ciepłą i szczelną warstwę, chroniącą budynek nie tylko przed wypromieniowaniem ciepła, lecz również przed zasysaniem zimnego powietrza oraz ucieczką ciepłego powietrza przez ocieplone konstrukcje. Oprócz tego, wyjątkowa budowa drobnych porów nie pozwala piance wsysać wewnątrz siebie wilgoć, jednak zapewnia wystarczającą przepuszczalność pary, czyniąc materiał ocieplający materiałem oddychającym.

Łatwość aplikacji pian, brak potrzeby dodatkowego mocowania izolacji oraz szybkość wykonania natrysku jest szczególną alternatywą dla tradycyjnych metod ociepleń. Daje 100% gwarancje na brak efektu „zwisu”, który występuje po czasie, przy zastosowaniu wełny mineralnej. Szczególnie dotyczy to obiektów o trudnych kształtach np.typu hale, obiekty pokryte blachą gdzie bezpośrednia aplikacja na blachę oprócz ocieplenia znakomicie szczelnie ociepla i wygłusza.

Gotowa aplikacja piany nie posiada żadnych skutków ubocznych lub cech negatywnych. Nie pyli się, nie pleśnieje, nie gnije, niczego nie wydziela do środowiska, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Amerykańskie Stowarzyszenie Ludzi Chorych na Astmę uznało pianę termiczną za najbardziej ekologiczny materiał ociepleniowy.
Gwarancja na wykonane ocieplenie pianami termicznymi wynosi 20 lat.

Termowizja

Szczelnie, ale bez efektu "termosu" Dodatkowymi atutami Skutecznego Ocieplania są: wysoka paro przepuszczalność oraz bardzo niska chłonność wody, co w połączeniu z dużą elastycznością i bardzo niską przepustowością powietrza daje nam izolację działającą jak membrana zatrzymującą ciepło wewnątrz i pozwalającą na oddychanie. Na tej samej zasadzie tworzona jest między innymi odzież outdoorowa oraz namioty alpinistyczne (ich producenci nie chwalą się lambdą, a jedynie paro przepuszczalnością i szczelnością zaś dzięki tym czynnikom zapewniają nam ciepło i komfort)

ocieplanie standartowe
Poddasze ocieplone standartowymi
materiałami termoizolacyjnymi 20 cm
ocieplanie pianką
Poddasze ocieplone pianką 7 cm.

Kontakt z nami
Eco Spray-Therm
Izolacje Natryskowe Pianką PUR

Działamy na obszarze PÓLNOCNYM:

 • - warmińsko-mazurskie
 • - pomorskie
 • - kujawsko-pomorskie
 • - mazowieckie
 • - podlaskie
 • - część lubelskiego
  e-mail:   biuro@ecospraytherm.com.pl
  e-mail:   eco-spray@wp.pl
  e-mail:   tomek750121@wp.pl
  tel. kom.   662 030 075

 Działamy na obszarze POŁUDNIOWYM:

 • - śląskie
 • - opolskie
 • - dolnośląskie
 • - małopolskie
 • - świętokrzyskie
 • - łodzkie
 • - wielkopolskie
 • - podkarpackie
  e-mail:  biuro@ocieplaniepianka.pl
  e-mail:  mcios@ocieplaniepianka.com
  tel. kom.   502 677 362, 509 235 702

Created by SerwKomp.Net - Copyright 2015